تاریخ :  جمعه 26 خرداد 1396
نویسنده :  علیرضا ولیزاده
آنتی بیوتیک ها مواد شیمیایی می باشند. زمانی که این مواد شیمیایی وارد بدن می شوند، به بدن کمک می کنند تا با بیماری ها مبارزه کند. بسیاری از آنتی بیوتیک ها از میکروب ها ساخته شده اند.
نتیجه تصویری برای عکس آنتی بیوتیک
مطالب خواندنی تر و جالب تر؛ در؛ ادامه مطلب
این موجودات کوچک؛ یعنی میکروب ها برای مبارزه ی دائمی و ادامه زندگی انسان به کار گرفته شده اند. در جریان این مبارزه،  میکروب ها مواد شیمیایی خاصی تولید می کنند. بسیاری از آن ها میکرب های بیماری زا را از طریق مداخله در مسیر تکثیر آن ها از بین می برند. امروزه بیماری هایی که در قدیم مهلک و کشنده بوده اند، توسط آنتی بیوتیک ها درمان پذیر می باشند. آنی بیویک ها از طُرُق گوناگون علیه میکروب ها وارد عمل شده و یا با از بین بردن یک نوع بیماری وارد عمل می شوند. در جایی دیگر، ممکن است آنها میکروب ها را تضعیف کرده و به جای کشتن میکروب ها این اجازه را بدهند که سیستم دفاعی طببیعی بدن کار آسیب رساندن به تولید میکروب های زیان آور را خود بر عهده بگیرد.
ثبت واقعیت: زمانی که یک ویروس به سلولی (یاخته ای) حمله می کند: 1- لایه خارجی سلول (یاخته) را متلاشی می کند. 2- مواد ژنتیکی را در سلول (یاخته) میزبان به منظور تولید مجدد خود به کار می گیرد. 3- شروع به ساختن روکش پروتئینی در اطراف ویروس جدید می کند. 4- سلول (یاخته) میزبان را متلاشی ساخته یا این که آن را در یک پوشش رها می سازد. 5- سپس خود را آماده می سازد تا به سلول ها (یاخته ها) ی جدید سرایت کرده و آن ها را آلوده سازد.:: مرتبط با: اطلاعات عمومی , علمی ,
:: برچسب‌ها: آنتی بیوتیک , ویروس , سلول , یاخته , حلمه ور , مواد شیمیایی , دارو ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وبسایت علوم پدیا
دانشنامه علوم.
مطالب فرهنگی، علمی ، مذهبی ، و ...
ایمیل مدیر: valizadeh.alireza123@gmail.com
برای نویسنده شدن ایمیل دهید.
  :: مدیر وب سایت : علیرضا ولیزاده
امتیاز شما به سایت چیست؟

oloompedia.ir/message motevasseteh.avablog.ir
 
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic