تاریخ :  پنجشنبه 1 تیر 1396
نویسنده :  علیرضا ولیزاده
امام هشتم ما، حضرت ابوالحسن علی بن موسی الرضا فرزند امام موسی کاظم (علیه السلام) در سال 148 هجری در شهر مدینه متولد شدند. آن حضرت در سی و پنج سالگی به امامت نائل گردیدند. برخی از القاب ایشان عبارتند از: رضا، فاضل،صابر و زکی.
http://av1234.mihanblog.com/post/107
پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) و اتفاقاتی که به وجود آمد، خلفای بنی امیه و بنی عباس حکومت دینی را به حکومت ظالمانه تبدیل کرده و امامان معصوم (علیهم السلام) را که خواستار اجرای عدالت و قوانین اسلام بودند به شهادت می رساندند.
یکی از خلفای عباسی مأمون بود. او ابتدا برای فریب مردم و ترس از شورش آن ها و اینکه نشان بدهد به خاندان پیامبر (ص) علاقه دارد، امام رضا (ع) را با احترام به خراسان آورد و به ولایتعهدی برگزید. امام رضا (علیه السلام) در مجالس بحث و گفتگو شرکت می کردند و راه و روش واقعی پیامبر (ص) و اهل بیت را به متفکران و مردم نشان می دادند و به همه ی سوالات علمی و دینی پاسخ می گفتند و آن ها را راهنمایی می کردند. مأمون که می دید امام رضا (ع) از او اطاعت نمی کند و شرایط وی را نمی پذیرد و از طرف دیگر نیز پیروان آن حضرت نیز هر روز بیشتر می شود، سر انجام دستور داد تا امام علیه السلام را مسموم کنند و به شهادت برسانند. السلام علیک یا علی بن موسی الرضا و رحمة الله و برکاته:: مرتبط با: امامان و پیامبران , تاریخی , اطلاعات عمومی , زندگی نامه , مذهبی ,
:: برچسب‌ها: امام رضا , زندگی نامه , اخلاق , تاریخ , خلفا , بنی امیه , بنی عباس ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وبسایت علوم پدیا
دانشنامه علوم.
مطالب فرهنگی، علمی ، مذهبی ، و ...
ایمیل مدیر: valizadeh.alireza123@gmail.com
برای نویسنده شدن ایمیل دهید.
  :: مدیر وب سایت : علیرضا ولیزاده
امتیاز شما به سایت چیست؟

oloompedia.ir/message motevasseteh.avablog.ir
 
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic