تاریخ :  یکشنبه 28 خرداد 1396
نویسنده :  علیرضا ولیزاده
شهر های چین برای جهان گردان خارجی بسیار اعجاب انگیز بود. شهر شانگهای بیش از یک میلیون نفر جمعیت داشت و در عین حال تمیزی آن خیره کننده بود. این شهر دارای حمام های عمومی بود و در خیابان هایش آب گرم برای شست و شو به فروش می رفت. در هر خانه وجود یک توالت ضروری بود و فاضلاب آن به چاه ریخته می شد. زباله های شبانه به وسیله ی گاری هایی جمع آوری و به خارج از شهر برده می شد.
نقشه چین
استفاده ی چنینی ها از کاغذ توالت یکی دیگر از نکاتی بود که برای سیاحان جالب به نظر می آمد. چینی ها علاقه ی زیادی به وسایل حمل و نقل داشتند. آن ها برای حمل بار، چرخ دستی را اختراع کرده بودند. حتی برای گاری های خود بادبان نصب کرده بودند تا هل دادن آن ها آسان شود. چینی ها از چرخ هایی که به وسیله ی جریان آب می چرخید، برای آسیاب کردن برنج نیز حرکت چکش ها برای کوبیدن فلزات و شکل دادن به آن ها استفاده می کردند. آن ها به خاصیت مغناطیس برای ساختن قطب نما پی برده بودند و کشتی هایشان دارای سکان بود. سربازان چینی بهترین تیر و کمان زنبوری را در اختیار داشتند و ارتش چین از سلا های آتشین و دودزا استفاده می کرد.
--- اختراع کاغذ را به یکی از مدیران کارگاه های سلطنتی در چین نسبت می دهند که در سال 105 میلادی صورت گرفته است. در زمان سلطنت سلسله ی سانگ، چینی ها استفاده از پول کاغذی یا اسکناس را آغاز کردند.:: مرتبط با: تاریخی , اطلاعات عمومی ,
:: برچسب‌ها: چین , China , نقشه چین , زندگی مردمان چین , تاریخ چین , کشف کاغذ ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وبسایت علوم پدیا
دانشنامه علوم.
مطالب فرهنگی، علمی ، مذهبی ، و ...
ایمیل مدیر: valizadeh.alireza123@gmail.com
برای نویسنده شدن ایمیل دهید.
  :: مدیر وب سایت : علیرضا ولیزاده
امتیاز شما به سایت چیست؟

oloompedia.ir/message motevasseteh.avablog.ir
 
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات